Kontakt

Počet kamenů dostupných pro jednotlivé roky a města určuje Anne Thomas z nadace STIFTUNG – SPUREN – Gunter Demnig. Možnosti pro objednání nových Stolpersteine v Praze jsou při brzkém potvrzení rezervace kamenů v roce 2023/4, protože veškerá kapacita pro rok 2021 a 2022 je vzhledem k již dřívějším objednávkám zcela vyčerpána. Přibližné datum pokládky oznamujeme nejdříve pět měsíců předem.

Objednatel musí specifikovat základní data oběti (jméno, příp. lze uvést i rodné jméno, rok narození, data deportace, příp. zatčení apod., datum úmrtí) a místo pro položení Stolpersteine. (Adresy posledního bydliště před transportem však mohou být i místa, kam byli např. Židé v protektorátu nuceně sestěhováni.) Společně pro všechny kameny žádáme v Praze v daném roce o potřebná povolení.  Organizujeme a logisticky zajišťujeme hromadnou pokládku kamenů za pomoci specializované dlaždičské firmy (většinou probíhá v červnu a září daného roku). Náklad na výrobu jednoho kamene ve výši 132 EUR je hrazen přímo nadačnímu fondu G. Demniga, který posílá fakturu po jeho/jejich instalaci. V Praze pak zájemci hradí náklady dlaždičské firmy, která pokládku provádí, ve výši 1.400,- Kč/kámen. Tato platba se hradí ve formě daru Spolku před samotnou akcí.

Pro informace a rezervaci Stolpersteine v Praze pište na [email protected].

Projektu Stolpersteine v Praze realizuje a organizuje Veřejně prospěšný spolek na podporu osob dotčených holocaustem. Vše o spolku najdete na stránkách Spolku www.spolek.org . Budeme rádi, když Spolek a konkrétně realizaci projektu Stolpersteine podpoříte finančním darem.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!